Посівна кампанія-2023

Другий рік поспіль посівна кампанія A.G.R. Group супроводжується викликами і розв'язанням болючих питань, які спричинила збройна російська агресія проти України. Але, не дивлячись на складні випробування, цьогорічна посівна вже стартувала, до того ж з «найскладнішого» регіону – Миколаївщини. Там, на територіях, яким пощастило не стати полігоном бойових дій і які, на щастя, не потребують розмінування, вже посіяли ріпак (718 га), а трохи пізніше планують сіяти соняшник і сою. Відкритим питанням залишаються заміновані поля у Миколаївському кластері – якщо їх не встигнуть розмінувати до сівби ярих, доведеться сіяти озимі.

У Полтавській області через погодні умови розтяглися терміни посіву гороху (кластер «Гребінка») та коріандру (кластер «Лохвиця»). Завершити посів цих культур планується на початку першої декади квітня.

У Чернігівському та Сумському кластерах A.G.R. Group планує сіяти білу і чорну гірчицю. Спочатку у цих кластерах мали сіяти озимі, але дощова погода і пізнє збирання соняшнику завадили цьому.

На Київщині планують сівбу аж на кінець квітня – тут кластер «Бровари» має посіяти соняшник і сою.

Агрохолдинг цього року відмовився від кукурудзи на зерно – лише невелику ділянку засівають кукурудзою на силос (адже холдинг також розвиває напрямок тваринництва).

«Посівна цього року буде складна, адже рішення будемо приймати ситуативно – треба реагувати і діяти швидко. Багато хто не зібрав кукурудзу й соняшник вчасно, потрібно буде швидко проводити обробіток ґрунту на весні, а це – втрати вологи. Особливо на Півдні, де верхній шар ґрунту швидко пересихає. У нас на сьогодні частково непідготовлений ґрунт у Полтавській області та на Півдні», – коментує поточну ситуацію у холдингу головний агроном A.G.R. Group Іван Войко.